Följ oss på:

NORDISK-KATOLSKA KYRKAN

ÄRKEDIAKONATET SVERIGE


OSLO | FREDRIKSTAD | BERGEN | ÅLESUND | TRONDHEIM | STOCKHOLM

EUROPA | SKANDINAVIEN | TYSKLAND | FRANKRIKE | ENGLAND

ITALIEN | UNION OF SCRANTON | PNCC

FÖRSAMLINGAR OCH MISSIONER I NORDEN

PRÄSTER OCH DIAKONER I

NORDISK-KATOLSKA KYRKAN I SVERIGE:

Vår Frälsares församling, Stockholm:

Fr Albertus Magnus Sterner,

ärkediakon

Prästgatan 44 B, 111 29 Stockholm

albertus.magnus@nordisk-katolsk.se

.

Fr Andreas Dahl

G:a Riksvägen 522, 26698 Hjärnarp,

tlf. -46 (0)730 822749

andreas.dahl@nordisk-katolsk.se

FÖRSAMLINGAR, PRÄSTER OCH DIAKONER I

DEN NORDISK-KATOLSKE KIRKE I NORGE:

St. Johannes Døperen, Oslo

Fr Asle Ambrosius Dingstad,

kyrkoherde i Oslo og prost i Viken prosti

Ovenbakken 16A, 1361 Østerås,

tlf. +47 952 31 365

asleambrosius@gmail.com

.

Diakon Jan Per Haug

Fossekallen 19, 3034 Drammen,

tlf +47 920 32 677

janphaug@gmail.com

.

Fr Arne Jens Mathias Sky

arne.sky@gmail.com

Fr Tom Hængsle

Haakon Tveters vei 43, 0686 Oslo,

tlf. +47 958 87 806

tomh1@getmail.no

.

Fr Eyolf Kirill Berg

Bekkeliveien 5, 3470 Slemmestad,

tlf. +47 911 76 537

eyolf@ebe-data.com

St. Mikael, Fredrikstad

Fr Tore Andreas Andersen,

kyrkoherde

Rødsbråten 54, 1628 Engelsviken,

tlf. +47 928 92 725

to-an-an@online.no

.

Fr Lauritz Elias Pettersen

Løkkebergveien 25, 1792 Tistedal,

tlf. +47 971 80 315

laupet55@gmail.com

.

Diakon Erik Matias Parmer

Festningsgata 9, 1767 Halden,

tfl: +47 911 13 467

e.parmer@online.no

Sta. Sunniva, Bergen

Fr Olav Paulinus Øien, sogneprest

Grønnestølsveien 36A, 5073 Bergen,

tlf. +47 909 05 909

olav.paulinus@nordiskkatolsk.no

Diakon Ole Helge Gregorius Moe (permission)

St Olav, Ålesund

Fr Ottar Mikael Myrseth,

prest i Ålesund og prost i Selja prosti

Skåthaugkleiva 34, 6010 Ålesund,

tlf. +47 988 76 761

ottar.myrseth@gmail.com

St Justin Martyr, Trondheim

Fr Ottar Mikael Myrseth,

prest i Ålesund og prost i Selja prosti

Skåthaugkleiva 34, 6010 Ålesund,

tlf. +47 988 76 761

ottar.myrseth@gmail.com

KONTAKTPERSONER I NORDEN

KONTAKTPERSON FÖR

DEN NORDISK-KATOLSKE KIRKE I NORGE:

Fr Tom Hængsle,

ärkediakon

Haakon Tveters vei 43, 0686 Oslo,

tlf. +47 958 87 806

tomh1@getmail.no

KONTAKTPERSON FÖR

NORDISK-KATOLSKA KYRKAN I SVERIGE:

Fr Albertus Magnus Sterner,

ärkediakon

Prästgatan 44 B, 111 29 Stockholm

albertus.magnus@nordisk-katolsk.se

BISKOP:

Bp Roald Nikolai Flemestad

Nordheimbakken 23, 0378 Oslo,

tlf. +47 22 49 97 98 / +47 992 30 232

biskop@nordiskkatolsk.no

GENERALVIKARIE:

Fr Ottar Mikael Myrseth

Skåthaugkleiva 34, 6010 Ålesund,

tlf. +47 988 76 761

ottar.myrseth@gmail.com

Önskar du att fler får läsa detta?

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail